Astele

Gikan sa Wikipedia, ang gawasnong ensiklopedya
Jump to navigation Jump to search
Astele
Siyentipikinhong Pagklasipikar
Kaginharian: Animalia
Ka-ulo: Mollusca
Kahutong: Gastropoda
Kahanay: Trochida
Kapunoang-banay: Trochoidea
Kabanay: Calliostomatidae
Kahenera: Astele
Siyentipikinhong Ngalan
Astele

Kahenera sa mga dawhilahila ang Astele[1]. Ang Astele sakop sa kabanay nga Calliostomatidae.[1]

Ang kladogram matud sa Catalogue of Life mao[1]:

Calliostomatidae
 Astele

Astele armillata

Astele bularra

Astele ciliaris

Astele monile

Astele multigrana

Astele punctocostata

Astele rubiginosa

Astele scitula

Astele similaris

Astele speciosa

Astele stenomphala

Astele subcarinata

Akoya

Bathyfautor

Benthastelena

Bruceina

amomongpong

Carinastele

Coralastele

Dactylastele

Falsimargarita

Fautor

Fautrix

Laetifautor

Margarella

Maurea

Omphalotukaia

Otukaia

Phenacomargarites

Photinastoma

Photinula

Selastele

Sinutor

Thysanodonta

Tristichotrochus

Venustatrochus

Xeniostoma

Ang mga gi basihan niini[usba | usba ang wikitext]

  1. 1.0 1.1 1.2 Roskov Y., Kunze T., Orrell T., Abucay L., Paglinawan L., Culham A., Bailly N., Kirk P., Bourgoin T., Baillargeon G., Decock W., De Wever A., Didžiulis V. (ed) (2019). Species 2000 & ITIS Catalogue of Life: 2019 Annual Checklist.. Species 2000: Naturalis, Leiden, the Netherlands. ISSN 2405-884X. TaxonID: 54807181. Retrieved on 2019-11-11.