Asterropteryx semipunctata

Gikan sa Wikipedia, ang gawasnong ensiklopedya
Jump to navigation Jump to search
Asterropteryx semipunctata
Siyentipikinhong Pagklasipikar
Kaginharian: Animalia
Ka-ulo: Chordata
Kasipak-ulo: Vertebrata
Kapunoang-hutong: Osteichthyes
Kahutong: Actinopterygii
Kahanay: Perciformes
Kabanay: Gobiidae
Kahenera: Asterropteryx
Espesye: Asterropteryx semipunctata
Siyentipikinhong Ngalan
Asterropteryx semipunctata
Rüppell, 1830
Laing Ngalan

Asterropteryx eumeces Pietschmann, 1934
Asterropteryx hypselopteryx Pietschmann, 1934
Asterropteryx robustus Pietschmann, 1934
Asterropteryx semipunctatus quisqualis Whitley, 1932
Asterropteryx miniatus Seale, 1901
Asterropteryx auriga Ehrenberg, 1871
Asterropteryx semipunctatus Rüppell, 1830

Kaliwatan sa ananambo ang Asterropteryx semipunctata[1]. Una ning gihulagway ni Eduard Rüppell ni adtong 1830.[2] Ang Asterropteryx semipunctata sakop sa kahenera nga Asterropteryx, ug kabanay nga ananambo.[1][3] Walay nalista nga matang nga sama niini.[1]

Ang mga gi basihan niini[usba | usba ang wikitext]

  1. 1.0 1.1 1.2 Roskov Y., Kunze T., Orrell T., Abucay L., Paglinawan L., Culham A., Bailly N., Kirk P., Bourgoin T., Baillargeon G., Decock W., De Wever A., Didžiulis V. (ed) (2019). Species 2000 & ITIS Catalogue of Life: 2019 Annual Checklist.. Species 2000: Naturalis, Leiden, the Netherlands. ISSN 2405-884X. TaxonID: 42908780. Retrieved on 2019-11-11.
  2. Herre, A.W.C.T. and A.F. Umali (1948) English and local common names of Philippine fishes. , U. S. Dept. of Interior and Fish and Wildl. Serv. Circular No. 14, U. S. Gov't Printing Office, Washington. 128 p.
  3. Froese R. & Pauly D. (eds). (2019). FishBase (version Feb 2018). In: Species 2000 & ITIS Catalogue of Life, 2019 Annual Checklist (Roskov Y., Ower G., Orrell T., Nicolson D., Bailly N., Kirk P.M., Bourgoin T., DeWalt R.E., Decock W., Nieukerken E. van, Zarucchi J., Penev L., eds.). Digital resource at www.catalogueoflife.org/annual-checklist/2019. Species 2000: Naturalis, Leiden, the Netherlands. ISSN 2405-884X.